İmam Hasan El Benna'nın Şehadet Yıldönümü Dolayısıyla

İmam Hasan El Benna'nın Şehadet Yıldönümü Dolayısıyla
Sosyal medyada paylaş: Facebook Twitter Whtasapp

İmam Hasan El Benna'nın Şehadet Yıldönümü Dolayısıyla

İmam el-Benna'nın Şehadet Yıldönümü Münasebetiyle
Allah yolunda şehadete yürümesinin üzerinden yetmiş üç yıl geçti. Ancak onun pak kanı hürriyet ağacını sulamaya ve onun mutedil İslâmî daveti yeryüzünün bir çok yerinde filizlenmeye devam etmektedir.

Mısır'ın içindeki ve dışındaki Müslüman Kardeşler davetinin düşmanları, bundan yetmiş üç yıl önce bugün İmam Hasan el-Benna’nın öldürülmesiyle bu davetin tümden ortadan kalkacağını zannettiler. Ancak yanlış hesapları ve hatalı düşünceleri onları Allah’ın kaderinin üstün geleceğini idrak etmekten alıkoydu:

“İnsanlara yarar sağlayan şey ise kalıcıdır.” (Ra’d 17)

Şüphesiz bu şehit İmamın ve ondan sonra şehadet yolunu takip edenlerin kanları, bu mübarek davanın ağacını suladı; dalları yeşerdi, yaprak açtı, meyve verdi, gölgesi seksenden fazla ülkeye uzadı ve takipçileri milyonları buldu. 

El-Benna’ya suikast düzenlediler ve bu cinayeti Siyonist, Batılılar ve tüm İslâm düşmanları tarafından alkışlandı. 

Yetmiş yıldır cemaatin liderlerinden, genç ve yaşlılarından yüzlercesini katlettiler ve katletmeye devam ediyorlar; binlercesini zindanlarda işkenceden geçiriyorlar.

Bu mutedil ve seçkin davayı ortadan kaldırmak için ellerinden gelen bütün imkanları seferber ediyor, bunun için uğraş veriyor ve para harcıyorlar. Bu dâvanın el-Benna ile 21 yıl yaşadığını ve ondan sonra 73 yıl ve bugün 93 yaşında olduğunu unutmuşlar. Allah’ın izni ve inayetiyle tüm güç ve çetin şartlara rağmen yaşamaya devam edecektir. Çünkü “onun kökleri sabit ve dalları ise göktedir.”

Ve bugün...

Nabzımız attığı sürece onun yolunu izleyeceğimize ve biatımıza olan bağlılığımızı sürdüreceğimize dair önce Allah’a sonra İmama olan ahdimizi yeniliyoruz. 

Allah dâvamızı korusun, şehit İmamımıza ve tüm özgürlük ve hak şehitlerine rahmet etsin, onları Firdevs cennetine koysun.

 Müslüman Kardeşler Cemaati 

12 Şubat, Cumartesi, 2022 Miladî
11 Recep, 1443 Hicrî

KUDÜS ANALİZ

Haberin Kaynağı: 
 

Sosyal medyada paylaş: Facebook Twitter Whtasapp


Hakkımızda

Uluslararası Siyasal Gündem - Kudus Analiz | KA kudusanaliz.com


Kudüs Analiz sitesi bir Kudüs Medya AŞ portalıdır
Son Güncellenenler


Network Yazılım